U petak, 22. svibnja 2026. godine primili smo grupu učenika Pete gimnazije iz Zagreba koji su posebno zainteresirani za STEM područje. Učenici su došli u pratnji profesora fizike Ivana Novosela, a posjet je dogovoren s profesoricom Zrinkom Pongrac Štimac. Učenici su posjetili četiri laboratorija:
- Laboratorij za kvantne tehnologije, kojeg je predstavio Marko Mandarić
- Laboratorij za istraživanje površina, kojeg je predstavila dr. Nataša Vujičić
- Laboratorij za istraživanje materijala, kojeg je predstavio dr. Petar Popčević
- Laboratorij za istraživanje naprednih elektronskih materijala, kojeg je predstavila dr. Mirta Herak
Nakon obilaska laboratorija uslijedilo je neformalno druženje s ravnateljem dr. Osorom S. Barišićem i ostalim znanstvenicima. Razgovaralo se o mogućnostima studija na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu i zanimanju znanstvenika u današnjim modernim uvjetima koji se pružaju na našem institutu, ali i na Institutu Ruđer Bošković, PMF-u i drugim mjestima u Hrvatskoj i svijetu. Susret su organizirali Berti Erjavec i dr. Mateo Kruljac, a pomogla je i studentica Leonarda Šteko.













